Розвиток дитини на 3 місяці життя

Розвиток дитини на 3 місяці життя

Ваш малюк дорослішає із кожним днем. Дитина в 3 місяці вже добре бачить та відчуває присутність мами. Насолоджуйтесь цим, адже час швидкоплинний. Та яким є розвиток дитини у 3 місяці – що вміє малюк, його зріст та вага, якого режиму дня він потребує – читай у статті!

Що вміє дитина в 3 місяці

Щоб ви не гаяли час, ми підготували чек-лист того, що може вміти дитина у 3 місяці:

  • якщо малюка покласти на живіт, то він витягне ручки вперед, утворивши прямий кут в ліктьовому суглобі;
  • симетрично спираючись на передпліччя, голова і груди фіксуються у висячому положенні;
  • перевертається зі спини на бік;
  • малюк стійко лежить на спині;
  • якщо немовля підтягнути за руки, то ноги, зігнуті в колінних суглобах, підтягнуться до живота;
  • в положенні лежачи, ненадовго піднімає і утримує голову;
  • пропадають рефлекси опори і «автоматичної ходьби»;
  • при спробі поставити немовля на ноги нічого не вийде, ноги залишаться зігнутими.

Саме тому, матусі, вкрай важливо не залишати малюка насамоті на своєму ліжку, дивані, сповивальному столі. Адже навички малюка вдосконалюються, а розвиток дитини у 3 місяці росте в геометричній прогресії. Чимало відомо випадків, коли малюк ще не освоїв навички повзання, та вже встиг впасти з дивану чи сповивального столу. Тому ні в якому разі не залишайте малюка там, звідки він може упасти.

Читайте також: Висока температура у дитини: перша допомога та підказки мамі

Зріст і вага дитини в 3 місяці

Малюк вже міг вирости з декількох боді, і це тільки початок 🙂 Малюки до року вкрай швидко ростуть, тому зріст і вага дитини в 3 місяці стануть вам ще одним підтвердженням. Нижче наведені приблизні норми зросту та ваги дитини на 3 місяці життя, та пам’ятайте: це лише орієнтовні показники.

зріст і вага дитини в 3 місяці

Режим дня дитини в 3 місяці

Малюк продовжує багато спати, в середньому 15 годин на добу, хоч це і значно менше порівняно із новонародженим. На денний сон зазвичай припадає приблизно 5-6 годин, а на нічний 10-11 годин. Час активного періоду дня, який містить в собі не тільки ігри та годування, але також підготовку до сну і процес укладання, становить приблизно 80–95 хвилин.

У цьому випадку забезпечується оптимальний ритм сну і активності. Дитина у 3 місяці дуже швидко росте, і режим сну малюка може постійно змінюватись. Тільки у мами з’являється відчуття стабільності і передбачуваності, як приходить час знову підлаштовуватися під умови, що змінилися з потребами малюка. 🙂

Харчування дитини в 3 місяці

З нетерпінням всі матусі чекають того, коли зможуть почастувати малюка пюре чи кашкою. Та потрібно ще трохи зачекати. Дитина у 3 місяці не потребує ні води, ні каші чи пюре. Все найнеобхідніше вона отримує з молоком мами або дитячої суміші.

Тому не варто квапитися: з 6 місяців можна вводити прикорм. Тільки в деяких випадках педіатр може назначити каші з 5 місяців (у випадках, коли малюк набирає мало ваги протягом попереднього місяця).

Вам буде цікаво: Зригування у немовлят: норми та відхилення